Szkoła Podstawowa w Lusówku
logo szkoły

Akcje charytatywne w roku szkolnym 2016/2017

Studnia dla Kamerunu – akcja całoroczna

W roku szkolnym 2016/2017 zostaliśmy zaproszeni do współpracy przez księdza proboszcza Adama Przewoźnego i podjęliśmy próbę zebrania kwoty potrzebnej do wybudowania studni w jednej z wiosek w Kamerunie. Dzieci uczące się w tamtejszej szkole mogą korzystać z nauki tylko co drugi dzień, ponieważ muszą chodzić daleko po wodę. Gdyby miały studnię blisko – mogłyby uczyć się codziennie. W tym celu zbieramy makulaturę. Kontener na makulaturę przy domu parafialnym pojawia się średnio co półtora miesiąca. Potrzebna kwota to 10 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że się uda!

Adwentowy kiermasz pomocy - w grudniu 2016r.

Jak co roku od lat chętni przynosili do szkoły zabawki, gry, książki, które można było kupić za symboliczne 2 złote lub mniej na kiermaszu przez trzy dni w tygodniu na dużych przerwach. Akcję prowadzili wolontariusze z klas czwartych. Dochód w wysokości 401,36 zł przekazaliśmy na nasz tegoroczny cel – czyli wybudowanie studni.

Zbieranie karmy i koców dla psów ze schronisk.

Akcja zainicjowana jesienią przez dwie wolontariuszki z klasy 6a przyniosła spore rezultaty. Włączyła się w nią spora część społeczności szkolnej. Zebrane rzeczy przekazaliśmy do centrum Fundacji „Głosem zwierząt”.

Udział w akcji ”Opatrunek na ratunek”.

Na przełomie lutego i marca przyłączyliśmy się do akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej i postanowiliśmy wesprzeć lekarzy pracujących w afrykańskich przychodniach gromadząc dla nich zapasy opatrunków, plastrów, gaz, rękawiczek jednorazowych, strzykawek itp. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie fundacji


Udział w akcji „Puszka dla Maluszka”

Podobnie jak przed laty, poczynając od marca gromadzimy zgniecione, aluminiowe puszki, które będę systematycznie dostarczać bezpośrednio do siedziby Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu. Informacje


Koordynator akcji - Renata Kudłaszyk

1 , 2